سنگ فیروزه | سنگ کوارتز | سنگ عقیق

خرید انگشتر نقره مردانه دست ساز


روش هایی برای مراقبت از انگشتر فیروزه مردانه

ا

انگشتر فیروزه

نحوه نگهداری صحیح انگشتر فیروزه مردانه

 

تمام زیورآلات فارغ از جنس و کیفیت آنها نیاز به مراقب اصولی دارند. برای مراقبت از انگشتر فیروزه مردانه خود بهتر است تا نکات مربوط به هر یک را مطالعه فرمایید.

 


می پسندم نمی پسندم

تعداد بازديد : 24

تاریخ انتشار: دو شنبه 31 تير 1398 ساعت: 21:8

برچسب ها : ,,,,,,,,
ادامه مطلب
نظر

ترفندهایی برای تشخیص انگشتر یاقوت مردانه اصل

ا

 

انگشتر یاقوت

شش  روش تشخیص سنگ یاقوت و انگشتر یاقوت مردانه اصل از بدل

 

(1 انگشتر یاقوت مردانه و سفایر اصل دارای رنگ های طبیعی یا نقطه سیاه درون خود می باشد که با ذره بین قابل مشاهده است.

 

 (2سنگ یاقوت کبود طبیعی سختی بالایی دارد و به سختی برش می خورد بعد از تلاش نیز خطوط برش آن نباید پدیدار باشند.

 

 (3در تولید سفایر بدل و انگشتر یاقوت مردانه گاهی در درون آن ها حباب هوا در فرآیند  تولیدشان ایجاد می شود که برخلاف نوع طبیعی سفایر و اگشتر یاقوت مردانه از نشانه‌های آشکار مصنوعی بودن آن می باشد.

 

 (4چنانچه در تست مه با ها کردن روی سنگ یاقوت کبود و انگشتر یاقوت مردانه متوجه شدید که آثار مه دیر از بین می رود نشانه تقلبی بودن آن است زیرا سفایر اصل و انگشتر یاقوت مردانه دارای انتقال گرمای بالایی بوده و بخار را سریع ناپدید می کند.

 

 (5شکست نور در سفایر اصلی و انگشتر یاقوت مردانه غالباً منظم و به صورت غیر متقاطع می باشد.

 

(6 با کارشناس سنگ شناسی مشورت کنید و یا موقع خرید گواهینامه اصالت تایید اتحادیه سنگهای قیمتی همراه آن درخواست کنید.

 

شما هموطنان عزیز میتوانید برای اطلاع از خواص یاقوت به سایت زرسی، بزرگترین و برترین ویترین آنلاین طلا و جواهر در کشور مراجعه فرمایید.

 


می پسندم نمی پسندم

تعداد بازديد : 9

تاریخ انتشار: دو شنبه 31 تير 1398 ساعت: 20:16

برچسب ها : ,,,,,,,,
نظر

انگشتر عقیق اصل چه ویژگی هایی برای شناسایی دارد؟

ا

انگشتر عقیق

روش تشخیص انگشتر عقیق اصل از تقلبی

یکی از دغدغه هایی که بیشتر مردم با آن مواجه هستند این است که چگونه انگشتر عقیق اصل را از تقلبی تشخیص دهند.می گویند ساده‌ترین روش برای حل یک مسئله مراجعه به متخصصین آن حوزه است و تشخیص انگشترعقیق اصل از تقبلی نیز از این قاعده مستثنا نیست، اما همیشه که متخصص سنگ‌شناسی در دسترس ما نیست یا اگر باشند که برای خرید انگشترعقیق اصل و سایر زیورآلات با ما به خرید نمی آیند! در ادامه این مطلب روشهایی که می شود عقیق اصل را از تقبلی تشخیص داد، نوشته‌ایم امیدواریم که برایتان مفید واقع شود.

 


می پسندم نمی پسندم

تعداد بازديد : 20

تاریخ انتشار: یک شنبه 30 تير 1398 ساعت: 21:15

برچسب ها : ,,,,,,
ادامه مطلب
نظر

آشنایی با انگشتر مردانه خاص

ا

انگشتر مردانه

 

انگشتر مردانه خاص چه خصوصیاتی باید داشته باشد؟

استفاده از انگشتر مردانه خاص در بین مردان بسیار رواج دارد و بسیاری از آقایان از انگشترهای نقره و حتی گاهی طلا استفاده می کنند. استفاده از انگشتر مردانه خاص برای بسیاری از افراد با هدف زیبایی و یا به دلیل خصوصیاتی که دارد، مهم است. بسیاری از مردانی که از انگشتر مردانه خاص استفاده می کنند و یا به دنبال خرید بهترین انگشتر مردانه خاص می باشد، دوست دارند از خوصیات مهم انگشتر مردانه با خبر شوند.

 

 

 

 

برخی از مهمترین خصوصیات ا انگشتر مردانه خاص عبارتند از:

 

1- جنس انگشتر

بر اساس آموزه های اسلامی به مردان توصیه شده است که از انگشتر نقره استفاده کنند، که بر اساس تحقیقات و آن چه معلوم است، نقره خاصیت آرام بخشی دارد و برای سلامتی بسیاری از آقایان مفید است. در حالی که استفاده از انگشتر طلا مضر می باشد و سلامتی مردان را به خطر می اندازد.

 

2- توجه به نگین انگشتر

انگشتر مردانه خاص معمولا دارای نگین های مختلف مانند عقیق، فیزوزه و غیره می باشند، که استفاده از این سنگ های قیمتی به نگین انگشتر دارای خصوصیات می باشد که برای سلامتی آقایان مفید است. از این رو، یکی دیگر از خصوصیات انگشتر مردانه خاص نگین به کار رفته در آن است. هر کدام از نگین های استفاده شده در ساخت انگشتر مردانه خاص دارای خصوصیات خاص و منحصر به فرد خود می باشند که هر کس بر حسب علاقه و خصوصیات نگین می تواند انگشتر خود را انتخاب کند.

 

3- طرح و زیبایی آن

یکی دیگر از خصوصیات انگشتر مردانه خاص طراح و زیبایی آن می باشد، بسیاری از مردان دوست دارند در کنار استفاده از انگشترهای با جنس عالی و نگین یاقوت، زمرد، فیزوره و غیره طراحی انگشتر هم زیبا باشد. از این رو، طراحی یک انگشتر مردانه خوب و زیبای از دیگر خصوصیاتی می باشد که انگشتر مردانه باید داشته باشد.

 

شما هموطنان عزیز می توانید برای خرید انگشتر مردانه به سایت زرسی،بزرگترین و برترین ویترین آنلاین طلا و جواهر مراجعه فرمایید.


می پسندم نمی پسندم

تعداد بازديد : 23

تاریخ انتشار: یک شنبه 30 تير 1398 ساعت: 19:53

برچسب ها : ,,,,,,,,
نظر

خواص و چگونگی تشخیص انگشتر عقیق یمنی

ا

انگشتر عقیق

انگشتر عقیق یمنی

در مورد انگشتر عقیق یمنی یا همان yemen agate باید بگوییم که معادن آن از قدیمی ترین، باکیفیت ترین و بهترین معادن این گوهر در جهان محسوب می‌شوند. کیفیت و برتری سنگی که از معادن یمن استخراج می شوند، در قیاس با دیگر معادن به مراتب بیشتر بوده و از قیمت بالاتری برخوردارند. خوب است بدانید انگشترعقیق یمنی معمولا خوش رنگ و زیبا، یک دست و کمیاب بوده و اکثر علاقه مندان به سنگ های قیمتی و کلکسیونى، از میان انواع مختلف آن معمولا سنگ عقیق یمنی را انتخاب میکنند. البته هر چند که نوع شجری و خراسانی نیز در این بین جایگاه خاص خودشان را دارند. این نگین را با عناوینی نظیر یمن، یمانی و… نیز می‌شناسند.

 


می پسندم نمی پسندم

تعداد بازديد : 34

تاریخ انتشار: شنبه 29 تير 1398 ساعت: 22:55

برچسب ها : ,,,,,,,
ادامه مطلب
نظر

اطلاعاتی درباره انگشتر فیروزه نیشابور و فیروزه مشهد

ا

انگشتر فیروزه

بهترین انگشتر فیروزه را باید در کجا پیدا کرد؟

بهترین نوع از انگشترهای قدیمی فیروزه را در مشهد میتوان یافت سنگ های قدیمی که قدمت بعضی از آنها ۵۵۰۰ سال قبل برمیگردد .خراسان به عنوان قطب انگشتر فیروزه در جهان شناخته می شود و همه ساله بسیاری از مردم از اقصا نقط ایران و جهان به ایران می آیند و از سوغاتی مشهد که یکی از آنها انگشتر فیروزه است بهره مند می شوند.

فیروزه تراشی و عقیق تراشی در استان خراسان رضوی از اهمیت و جایگاه والايی برخوردار بوده و زینت‌آلات ساخته شده با نگین این سنگ‌ها امروزه در زمره سوغاتی است که زايرین و مسافران شهر مشهد به تیمن و تبرک انگشتر فیروزه را به شهرهای خود می‌برند. کهن‌ترین سنگ و انگشتر فیروزه در یک کاوش باستان‌شناسی در نیشابور کشف گردید که قدمت آن ۵۵۰۰ سال قبل برآورد گردید. این امر نشان می‌دهد سنگ فیروزه و انگشتر فیروزه هزاران سال پیش مورد استفاده جوامع قدیم بوده است. محصولات و انگشتر فیروزه بر طبق کیفیت و رنگ نام‌های مختلفی دارد که مرغوب‌ترین آن‌ها دارای رنگ آبی روشن است. از این سنگ انواع گردنبند فیروزه ، انگشتر فیروزه و… ساخته و به بازار عرضه می‌شود. قدمت تراش روی عقیق نیز به سه هزار سال پیش می‌رسد که پس از برش سنگ آن را تراش داده و سپس جلا می‌دهند. انواع عقیق عبارتند از ایرانی، عینی و هندی.

 

شما هموطنان عزیز می توانید برای اطلاع کامل از خواص فیروزه به سایت زرسی ، بزرگترین و برترین ویترین آنلاین طلا و جواهر مراجعه فرمایید.


می پسندم نمی پسندم

تعداد بازديد : 22

تاریخ انتشار: یک شنبه 23 تير 1398 ساعت: 16:38

برچسب ها : ,,,,,,,,
نظر

مطلبی کامل راجع به انگشتر فیروزه مردانه

ا

انگشتر فیروزه

انگشتر فیروزه مردانه چیست؟

انگشتر فیروزه مردانه از نظر کانی شناسی،فسفات آلومینیم است.یک سنگ آهکی با مقاومتی حدود ۶-۵ ،سنگ نسبتاً سستی است. این سنگ با اسید (هیدروژن کلراید)واکنش می دهد و حل می شود.فیروزه طیف رنگی از آبی روشن تا سبز را شامل می شودو در کشور هایی مثل آمریکا،مکزیک و مصر هم یافت می شود.

 


می پسندم نمی پسندم

تعداد بازديد : 25

تاریخ انتشار: شنبه 22 تير 1398 ساعت: 19:41

برچسب ها : ,,,,,,,
ادامه مطلب
نظر

اطلاعاتی درباره سیاه شدن فلز نقره و قیمت انگشتر نقره

ا

نقره

 

آیا بعد از قیمت انگشتر نقره و خرید آن،این فلز سیاه می شود؟

 

معمولا بعد از قیمت انگشتر نقره و زنجیر های آن،این فلز‌ به مرور زمان سیاه می‌شوند و یا بعد از مدتی تغییر رنگ می‌دهند. فروشگاه آنلاین طلا و جواهر زرسی در ادامه دلایل سیاه شدن نقره را بیان کرده است.

 


می پسندم نمی پسندم

تعداد بازديد : 23

تاریخ انتشار: شنبه 22 تير 1398 ساعت: 18:22

برچسب ها : ,,,,,,,,
ادامه مطلب
نظر

خصوصیت انگشتر زیبای حضرت زهرا

ا

انگشتر

 

جنس انگشتر حضرت زهرا (س)

یکی از ابزارهای زینتی برای زنان و مردان از قدیم الایام انگشتر بوده و هست. امّا آنچنان که از روایات دینی و از سیره پیامبر(ص) و ائمه طاهرین برمی آید جنبه تزئینی انگشتر در فرهنگ دینی به عنوان هدف اوّل و آخر نیست بلکه استفاده از انگشتر جنبه متذکّر بودن به اسماء الهی داشته و به نوعی پناهندگی به اسماء حضرت حق از مکائد شیطانی و غفلتها است.

علاوه بر این نقش انگشتر، خود علامت و نشان دهنده ویژگی هایی در مورد اولیاء خدا است. به همین دلیل نقش انگشتری آنان متفاوت از همدیگر بوده است.

از اقوال تاریخی نقل شده در مورد زندگی حضرت زهرا(س) ثابت می شود ایشان دارای انگشتری با جنس نقره و نقش مخصوص که مزیّن به اسماء متبرکه الهی یا پیامهای معنوی دیگر است، بوده اند.

نقش انگشتری آن حضرت "اَمِنَ الْمُتَوکِّلُون"؛ آنان که توکل می کنند، در امانند، بود.

و نیز گفته شده که نقش آن "اللَّهُ وَلِیُّ عِصْمَتی"؛ خداوند نگهدار و ولی عصمت و پاکی من است، بوده است.

گفته شده است که انگشتر حضرت نقره ای و نقش آن "نِعْمَ القادِرُ اللَّهُ و یا اَمِنَ المُتَوَکِّلُون" بود و یادآور شده اند که نقش این کلمات در نگین انگشتری تأثیر عجیبی در دفع دشمنان و نگهداری اموال و اولاد و بدن از شرّ انس و جن و شیاطین و تمام ناراحتی ها و آفات و بدیها و بلیات دارد.

و گفته شده است که نقش انگشتر آن حضرت نقش انگشتر حضرت سلیمان بن داوود یعنی "سُبْحانَ مَنْ اَلْجَمَ الْجِنَّ بِکَلِماتِهِ" بوده است.

 

شما هموطنان عزیز می توانید برای مشاهده انگشتر مردانه و زنانه  محصولات سایت زرسی به این سایت مراجعه  فرمایید.


می پسندم نمی پسندم

تعداد بازديد : 19

تاریخ انتشار: جمعه 21 تير 1398 ساعت: 19:30

برچسب ها : ,,,,,,
نظر

خرید انگشتر فیروزه چه فواید و مزایایی برای انسان به همراه دارد؟

ا

انگشتر زمرد

خواص سنگ زمرد و خرید انگشتر زمرد

زمرد سنگی زیبایی است که برای این سنگ خواص و مزایایی بسیار است و سعی ما بر این است که بتوانیم شما را با خواص و فواید این سنگ آشنا کنیم. در قسمت پایین ما خواص زمرد را  برای شما عزیزان قرار داده ایم و امیدواریم از آن لذت ببرید.

 


می پسندم نمی پسندم

تعداد بازديد : 19

تاریخ انتشار: پنج شنبه 20 تير 1398 ساعت: 17:37

برچسب ها : ,,,,,,,,
ادامه مطلب
نظر

اصول مهم در پاک کردن انگشتر نقره مردانه

ا

انگشتر نقره مردانه

 

انگشتر نقره مردانه سیاه شده را چگونه تمیز کنیم؟

نقره یک فلز حساسی که گاهی اوقات نیاز به تمیز شدن دارد.بسیاری از مردم بعد از خرید انگشتر نقره مردانه اطلاع کافی از چگونگی تمیز کردن  انگشتر خود ندارند.لذا بعد از خرید انگشتر نقره مردانه شما باید نکاتی را که در این مطلب قرار داده ایم را به خوبی فرا بگیرید.

 


می پسندم نمی پسندم

تعداد بازديد : 13

تاریخ انتشار: یک شنبه 16 تير 1398 ساعت: 18:39

برچسب ها : ,,,,,,,,,
ادامه مطلب
نظر

به دست کردن انگشتر مردانه عقیق چه خواص و مزایایی درارد؟

ا

انگشتر مردانه عقیق

خواص انگشتر مردانه عقیق

انگشتر مردانه عقیق در مقابل نور اشکالی همچون حباب یا کندوی زنبور از خود نشان می دهد. انگشتر  مردانه عقیق برای تعالی، شادابی و آرامش روح و همچنین بر طرف شدن غم و غصه و ناراحتی های روحی بسیار موثر است. در گذشته بسیاری از ائمه معصومین (ع) از انگشتر مرانه عقیق استفاده نموده و بر خواص و اهمیت انگشتر عقیق در گشایش روزی و دفع بلایا تاکید می نمودند.


می پسندم نمی پسندم

تعداد بازديد : 14

تاریخ انتشار: شنبه 8 تير 1398 ساعت: 21:14

برچسب ها : ,,,,,,,
ادامه مطلب
نظردوستان و همکاران

با مرجع گرافیک دوست شوید !

محل لگوهای شما محل لگوهای شما محل لگوهای شما محل لگوهای شما محل لگوهای شما محل لگوهای شما محل لگوهای شما تهران گراف قالب گراف
تمامی حقوق سایت و قالب برای((سنگ فیروزه | سنگ کوارتز | سنگ عقیق)) محفوظ می‌باشد و هرگونه سؤاستفاده و کپی برداری پیگرد قانونی دارد | کپی رایت ۲۰۱۳
طراحی و سئو: تهران گراف ترجمه: قالب گراف